Haberler

Elazığ Ağın Motofest 2023

Ağın Belediyesi ve Global Mobis Derneği’nin 17, 18, 19 ve 20 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenleyeceği Elazığ Ağın Motofest ve Kamp Etkinlikleri 2023’e bu yıl da bol katılım sağlanması bekleniyor. Ocak 2020 ve 6 Şubat 2022’de yaşadığımız acı dolu depremlerin ardından yönetim kurulumuz tarafından özellikle 1999 Gölcük depreminin tarihi olan 17 Ağustos seçilmiştir. İlk gün gelen misafirlerimizle birlikte  “Depremzedeleri Anma Programı” yapılacak; ardından sahneye  Cengiz Yurtseven çıkarak sevilen türkülerini seslendirecek.

İkinci gün görevliler tarafından kamp için şehir dışından motosiklet ve karavanları ile gelen misafirlerin kaydı ve yerleşimi yapıldıktan sonra program, Elazığlı olup ulusalda adından sıkça söz ettiren Mehmet Demirbağ, halk müziği kategorisinde sahne alacak. Ardından bölgede çok sevilen Aygün Çam ve Emrah Güllü, sahne alarak katılımcılara eşsiz dakikalar yaşatacak. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise ulusal müzik sektöründe tanınan ve şarkıları milyonlar tarafından bilinen Gökhan Taş, pop müzik kategorisinde after party ile katılımcıları eğlendirmeye devam edecek.

Üçüncü gün olan cumartesi günü,  El-aziz Kültür, Eğitim ve Yardımlaşma Derneği halk oyunları ekibi, çaydaçıra gösterisi ile başlayarak festival katılımcılarına Elazığ halk oyunlarını sergileyecek. Daha sonra ise El-aziz Kültür, Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Genç Kürsübaşı Ekibi Harput türküleri ile sahne alacak. Yabancı ve Türkçe rock şarkılarla ortama renk katacak olan İlteriş Kağan Gürtaş sahnesinin ardından etkinlikte görev almış ve etkinliğe destek olarak katılım sağlamış firma, kurum, kuruluş, dernek ve kişilere plaket takdimi yapılacak. Plaket takdiminin ardından “hediye çekilişi” gerçekleşecek.

Dördüncü gün, Ağın’ın doğal ve tarihi güzellikleri misafirlere gezdirilerek hatıra fotoğraf çekimi yapılacak. Ardından halk müziği ve fantezi müzik kategorisinde Murat Korkmaz, sahne alacak. Dört gün boyunca festival, etkinlik ve oyunlarla devam ederek binlerce kişiye hediye dağıtımı gerçekleştirilecek. Festivale katılım için motosiklet veya çadıra da ihtiyacınız yok. Etkinlik, oyun ve konserleri izleyebilmek için kendi özel aracınızla günübirlik de festival alanına giriş yapabilirsiniz. Girişler tamamen ücretsizdir. Çadırı olanlar dört gün boyunca ücretsiz şekilde konaklama yapabilir. İçme suyu, duş ve tuvalet ihtiyacı 40.000 kişi düşünülerek alan dizayn edilmiştir. Festival sırasınca açılan stantlardan ve Ağın ilçe merkezinden gönül rahatlığıyla alışverişlerinizi yapabilirsiniz.